Pałąk do łóżeczka – idealna zabawka dla najmłodszych

Kreatywne i wciągające zabawki dla dzieci sprawiają, że ich głowa mocniej „pracuje” i są one chętniejsze do tego, aby samodzielnie myśleć. Warto zadbać o takie zabawki w życiu naszych maluchów już od samego początku. 

Pałąk z zabawkami do łóżeczka w praktyce

Do takich zabawek na pewno zaliczyć można pałąk do łóżeczka, który pobudza nie tylko zmysł wzroku, ale również rączki i nogi do poruszania się. Co to takiego jest? Można powiedzieć, że jest to kij, który ma dwa końce do przyczepienia na poręcze łóżeczka. Na tym kiju – pałąku wiszą różne zabawki po które dziecko będzie bardzo chętnie sięgać. Może nie od pierwszego dnia narodzin, ale już po miesiącu bystre oczko malucha, które będzie mniej spało, a chętniej obserwowało świat zacznie zauważać takie zabawki. Co więcej, zacznie robić wszystko, aby móc tych zabawek dosięgnąć. Nie, nie zrobi tego już po pierwszym dniu, ale będzie robiło dziecko wszystko, aby móc kiedyś dotknąć maskotek lub też przycisków, jakie mogą znajdować się na takim pałąku. 

Pałąk na łóżeczko, rozrywka dla każdego malucha

Bowiem taki pałąk z zabawkami do łóżeczka może mieć najróżniejszą budowę. Znaleźć się mogą na nim tylko wiszące zabawki, które dziecko będzie mogło pociągać. Znaleźć się może na nim również panel dotykowy z przyciskami. Po ich naciśnięciu będą grały melodyjki lub będą odzywały się różnego rodzaju dźwięki. Jakie? To tylko zależy od samego producenta takiego pałąku. W każdym razie dziecko chętnie pozna takie zabawki i zacznie się dzięki temu o wiele bardziej ruszać. Nie jest powiedziane, że taki pałąk z zabawkami cały czas musi wisieć nad głową dziecka. Nie jest on przyczepiony na stałe i zawsze można go swobodnie zdejmować. Jeżeli jednak będziemy chcieli chwile odpocząć od noszenia swojego malucha, to zawsze możemy taki pałąk powiesić i dać dziecku ogrom rozrywki. W szczególności, że pałąk na łóżeczko można stosować jak już dziecko zacznie stawać w łóżeczku. Dół łóżeczka się opuści i dziecko będzie mocniej próbowało dosięgnąć zabawki na nim wiszące. Jest to naprawdę kreatywna i pobudzająca zabawka dla dziecka. Warto jednak wybrać solidniejszy pałąk na łóżko, ponieważ niektóre są wyprodukowane z bardzo cienkiego plastiku. Dzieciaki mają dużo siły, chociaż są niepozorne. Dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwo, nawet z taką zabawką.

Najlepszą ofertę znajdziesz na https://marcys-zabawki.pl/pol_m_Wiek-dziecka_0-131.html

Zabawki | 0 |

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *