Jak wybrać lampę podłogową?

Teoretycznie lampa podłogowa jest bardzo prostym i zwyczajnym narzędziem oświetleniowym, a jednak nawet z jej zakupem można mieć różne problemy. Tego typu produkty różnią się przecież od siebie zarówno sposobem działania, jak i wielkością, materiałem, kolorem czy nawet ogólnym designem. Wiele jest lamp klasycznych i bardzo prostych, ale tuż obok nich pojawiają się prawdziwe unikaty sztuki, które w niczym nie przypominają zwykłych punktów oświetleniowych. Jak więc wybrać tą najlepszą lampę podłogową? Czym kierować się na zakupach?

Lampa stojąca – do kuchni czy do sypialni?

Inne akcesoria sprawdzą się w łazience, a zupełnie inne w kuchni czy sypialni. Przeważnie jednak lampy podłogowe zostają postawione w salonach, dlatego to do nich należy je umiejętnie dopasować. Jak to zrobić? Otóż najpierw trzeba zastanowić się nad tym, jaki efekt chce się uzyskać. Dobrze dobrana lampa musi wtapiać się w tło i po prostu do niego pasować, bo w przeciwnym wypadku aranżacja stanie się niespójna i chaotyczna, a domownicy nie będą chcieli spędzać wolnego czasu w jej otoczeniu. Jaka lampa stojąca dopasuje się zatem do salonu klasycznego? Oczywiście ta tradycyjna – prosta, smukła, wykonana z gatunkowego materiału. Nie może być zbyt wątła i delikatna, bo wtedy nijak nie zgra się z drewnianym kompletem mebli, dlatego w tym przypadku lepiej zdecydować się na zakup klosza osadzonego na ciężkim i masywnym pręcie. W przypadku nowoczesnej aranżacji salonu można już nieco bardziej zaszaleć. Ten modny styl architektoniczny dopuszcza stosowanie niemalże najdziwniejszych dodatków i akcesoriów. A oryginalna lampa umieszczona na podłodze może stać się nawet głównym elementem dekoracji. Wystarczy wybrać taką, która na każdym wywrze spore wrażenie.

Jak dopasować lampy stojące do mieszkania?

Lampy stojące są tak zróżnicowane, że zawsze którąś z nich można wpasować w istniejącą już aranżację pomieszczenia. Trzeba tylko to wszystko zaplanować. Należy najpierw przyjrzeć się pokojowi i ustalić jego końcowy wygląd, by dopiero potem udać się na zakupy i wybrać jedną z nowoczesnych lub klasycznych lamp podłogowych.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://gie-el.pl/kategoria/lampy/lampy-podlogowe/

Uncategorized | 0 |

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *